1

Popularne style ubioru 

Jeśli chodzi o światową modę męską, istnieje mnóstwo rodzajów stylizacji, które można nazwać odrębnymi stylami. Począwszy od klasycznego, przez hippie, aż po vintage, przegalopować można przez naprawdę najrozmaitsze rodzaje stylizacji – niekiedy szokujące, innym razem nudne. Podejmijmy się próby zebrania ich wszystkich w jednym miejscu! 

Klasyczny

Klasyczny styl męski jest bezapelacyjnie ponadczasowy! Ubrania w tym stylu wykonane są zazwyczaj z naturalnych tkanin wysokiej jakości, które zaprojektowane są tak, aby swojemu właścicielowi służyły przez długie lata. Może i odzież ta należy do droższych, ale taka inwestycja z pewnością zwróci się po dłuższym czasie. Elementy w modzie klasycznej można dowolnie mieszać i dopasowywać, tworząc rozmaite stylizacje, które prawie nigdy nie wychodzą z mody! 

Elegancki

Jeżeli chcesz być postrzegany jako osoba poważna, styl ubierania, który powinieneś wybrać, to zdecydowanie tradycyjny i elegancki. Dla tego fasonu charakterystyczne są naprawdę piękne, bardzo dobrze wykonane ubrania, często wyraźnie podkreślające figurę. Wybierając klasykę, zdajesz się na subtelność, stonowanie, nacisk na czyste linie, a także klasyczne sylwetki. Jeśli chodzi o materiały, które są tutaj wykorzystywane, są one zwykle bardzo wysokiej jakości – zaliczamy do nich kaszmir oraz jedwab. Kolory dominujące to neutralne i stonowane barwy, takie jak czarny, granat, szarości i kremy.

Casual i smart-casual

Style ubioru takie jak casual, są codziennymi wyborami ubioru bardzo dużej ilości mężczyzn w każdym wieku na całym świecie. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że obejmuje on naprawdę szeroką gamę odzieży. Wchodzą w nią zarówno tradycyjne jeansy, jak i klasyczne t-shirty, luźne bluzy, spodnie khaki, a także wiele innych ubrań, które można uznać za… codzienne. Podstawą, która kwalifikuje stylizację do uznania jej za casualową jest wygoda. Co można zrozumieć tutaj pod tym słowem? Brak przesadnej uwagi przy doborze ubrań, układaniu włosów i doborze dodatków. Zdaj się na naturalny wygląd! 

Z kolei smart-casual to względnie nowa odsłona mody. Styl ten wykorzystywany jest najczęściej podczas wydarzeń formalnych, ale również nieformalnych. Jeśli chodzi o cechy charakterystyczne, które wyróżniają ten rodzaj mody, będą to na pewno ubrania stosunkowo eleganckie, ale jednocześnie zachowujące nutkę nieformalności. Doskonałym zobrazowaniem tych słów są spodnie khaki, a także koszule zapinane na guziki oraz ciemne jeansy, eleganckie buty i – najmodniejsze ostatnio – sportowe płaszcze.

Retro i glamour

Dzięki stylowi retro modne staje się na powrót to, co kiedyś! Wszystko to dlatego, że inspiracją dla kreacji w tej odsłonie jest przeszłość – disco z lat 70., grunge prosto z lat 90… Pasuje tu dosłownie wszystko. Ponadczasowość retro sprawia, że stylizacje takie mogą być noszone niezależnie od tego, w jakim jest się wieku. Z kolei drugi styl, glamour, to ubrania wyjątkowo eleganckie i znacznie podkreślające figurę. Dopasowany garnitur, sukienka koktajlowa… Jak najbardziej! Ale tylko w towarzystwie makijażu i fryzury tak dopracowanej, że aż prawie przerysowanej!

Style ubioru wywodzące się z pop-kultury

Nie da się ukryć, że popkultura ma duży wpływ na stylistyczne wybory, które dokonywane są przez wszystkich. Dotyczy to także ubrań, makijaży, czy też fryzur. Znaczna część z nich jest odwzorowaniem tego, co można zobaczyć na celebrytach oraz prawdziwych ikonach popkultury. Najbardziej popularnymi gwiazdami męskich stylów modowych, które ostatnio rozbłysły, są z pewnością boho – mieszanka kultur i tradycji, nawiązujący do kultury Hipisów styl hippie, wyrażający indywidualizm i bunt grunge, kojarzone z muzycznymi gatunkami style emo i gyaru oraz ewidentny król – styl, który nie chce być stylem, ale nim jest – hipster.

Poza wyżej wymienionymi stylami istnieje cała masa innych, a także podstyli oraz z pewnością całe mnóstwo innych tychże podstyli. Moda cały czas się rozwija – i bardzo dobrze! A może to  właśnie Ty, dzięki łączeniu starych trendów, zostaniesz ikoną kolejnego rodzaju stylizacji i to Twoje nazwisko zapamięta na zawsze historia mody męskiej?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.