1

Paski Skórzane Męskie

Skórzany pasek męski to obowiązkowy element stylizacji - zarówno tych eleganckich, jak i smart casualowych.  Warto wiedzieć, że męski pasek pełni nie tylko czysto praktyczną funkcję (jaką jest podtrzymywanie spodni na danej wysokości), ale i wizualną, gdyż powoduje on że nasza stylizacja wygląda na elegancką i dopracowaną. Ze stylowym pakiem świetnie będzie krawat, bądź odpowiednio dobrane muchy.

Jak wybrać pasek męski?

Przede wszystkim warto zadbać o odpowiedni kolor twojego paska. Powinien być w podobnym odcieniu jak obuwie, krawat czy inne dodatki w naszej stylizacji. W przypadku czarnych butów łatwo trzymać się tej zasady. W eleganckich sytuacjach zawsze dobieramy do nich czarny pasek, torbę i rękawiczki albo aktówkę, która w ciekawy sposób potrafi urozmaicić naszą stylizację.

Wybór rozmiaru paska męskiego jest kluczową kwestią zaraz po wybraniu odpowiedniego modelu. Zbyt duży pasek nie będzie prawidłowo podtrzymywał spodni, a za mały będzie ściskał ciało i powodował nieestetyczne marszczenie materiału. Dobór prawidłowego rozmiaru wcale nie jest taki trudny, jak mogłoby się to wydawać. Co najważniejsze - każdy może określić swój rozmiar, nie wychodząc z domu. Wystarczy mieć tradycyjny centymetr krawiecki. W zależności od wyboru spodni - garniturowych lub jeansów - ściągnięcie miary może się lekko różnić. Rozmiar paska mierzymy w obwodzie pasa, ewentualnie w obwodzie w biodrach. Długość powinna być zbliżona do obwodu ciała. Przyjęło się, że pasek powinien być zapinany na środkową dziurkę, dlatego często jest on mierzony od środkowej dziurki paska, aż do początku klamry. Gwarantuje to pewien zapas w przypadku zmniejszenia lub zwiększenia obwodu.

Klamry do pasków męskich

Klasyczny pasek z klamrą to najlepszy i najbardziej uniwersalna wersja skórzanego paska do spodni. Będzie on nadawał się do każdego typu jeansów, chinosów i spodni z kantem. Pasek ze srebrną klamrą to wizytówka stylowego mężczyzny.

Jak skrócić męski pasek?

Przy skórzanym pasku należy podważyć zapadkę znajdującą się z tyłu klamry i zdjąć ją. Następnie trzeba przyciąć pasek ostrym narzędziem do odpowiedniej długości. Po założeniu zamykamy klamrę i cieszymy się paskiem idealnej długości.

Filtruj według

Cena
59 180
wzór
więcej... mniej
kolor główny
więcej... mniej
Kategorie
więcej... mniej
Chłopięce
więcej... mniej
Zestawy
więcej... mniej

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.