1

Krawaty

Krawat męski to jeden z najpopularniejszych dodatków. Nic dziwnego – umiejętnie dobrany jest świadectwem profesjonalizmu i szacunku. Historia krawatów sięga już III w. p.n.e, gdy chińscy żołnierze przywdziewali „krawatopodobne” chusty. W średniowieczu z kolei pojawiały się tzw. cravate – pasy wykonane z koronki, batystu lub muślinu, przystrojone na końcach tasiemką. Pierwotnie miały za zadanie ochronić gardło przed zimnem. Dziś krawaty męskie to modny i stylowy dodatek, który uzupełni i uświetni stylizacje biznesowe oraz wieczorowe. Przez długi czas na jego zakup mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. W XXI wieku wybór tego dodatku jest niezwykle szeroki i uzależniony od upodobań i budżetu kupujących.

W sklepach znajdziemy bowiem krawaty jedwabne, krawaty bawełniane, a także … krawaty drewniane.

Mężczyźni mogą wybierać pomiędzy krawatami wąskimi oraz krawatami szerokimi

Jak nosić krawat?

Prawidłowo zawiązany krawat męski powinien być podciągnięty do wysokości kołnierzyka i kończyć się na wysokości paska. Węzeł musi być samodzielnie zawiązany, a pod węzłem powinna znaleźć się tzw. „łezka” - wgłębienie nadające krawatowi trójwymiarowość. Odpowiednio dobrany i właściwie zawiązany krawat świadczy o mężczyźnie, jego smaku, elegancji i znajomości zasad komponowania ubioru. Należy pamiętać, że kompletując męski strój wizytowy wyłącznie jeden z elementów (garnitur, koszula, krawat) powinien być wzorzysty. Jeśli więc mamy koszulę z printem, krawat powinien być gładki i stonowany, ale w przypadku gładkiej i prostej koszuli – możemy pokusić się o krawat w nietypowy wzór.

W zależności od okazji, warto poszukać także odpowiednich dodatków. Coraz częściej znajdziemy krawaty i poszetki w fantazyjne i zabawne printy – krawaty świąteczne, ślubne czy…sylwestrowe. Pamiętajmy jednak, że pełnią one wtedy funkcję zabawnego dodatku do stylizacji i nie nadają się na oficjalne czy biznesowe wyjścia.

Jaki krawat męski wybrać na co dzień?

Biznesowa stylizacja powinna być prosta, schludna i elegancka. Należy zatem wybrać krawaty proste, jednokolorowe, najlepiej wykonane z jedwabiu, wełny lub bawełny. Dobrze sprawdzą się także krawaty w geometryczne wzory, orientalne zdobienia lub roślinne motywy.

Do codziennych, bardziej casualowych stylizacji Panowie coraz częściej wybierają modne krawaty knit – dziergane i dzianinowe. Idealnie dopasują się do sportowej marynarki czy nieformalnej koszuli.

Filtruj według

Cena
20 245
Długość
więcej... mniej
tkanina
więcej... mniej
wzór
więcej... mniej
kolor główny
więcej... mniej
kolor dodatkowy
więcej... mniej
Kategorie
więcej... mniej
Chłopięce
więcej... mniej
Inne
więcej... mniej
Krawaty
więcej... mniej
Spinki i piny
więcej... mniej
Zestawy
więcej... mniej

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.