1

Muchy Wiązane

Mucha jest jednym z najpopularniejszych dodatków w męskiej szafie. Obok krawata, stanowi wręcz sztandarowy element stroju formalnego i wizytowego. Wśród znawców mody, to właśnie wiązana mucha jest synonimem elegancji i świadomości stylu. Jeśli zależy nam na schludnym stroju, warto zdecydować się właśnie na tę wersję, zamiast – niezwykle popularnej – gotowej muchy.

Muchy męskie - wiązane czy gotowe?

Muszki zazwyczaj kojarzone są ze strojem formalnym, zakładamy je do smokingu lub fraka. Jednym z najczęstszych i najbardziej trafionych wyborów są muchy jedwabne lub wieczorowe, które – nierzadko – jednocześnie są wiązane. Czemu to takie ważne? W świecie mody wiązana mucha i krawat to domena prawdziwego mężczyzny, jeśli jedynie „udajemy”, że zawiązaliśmy któryś z dodatków samodzielnie, nie powinniśmy w ogóle go nosić. Paradoksalnie, mężczyźni – mimo umiejętności wiązania muszki - nie zawsze decydują się na muchy wiązane. Sklepy coraz częściej oferują bardzo stylowe gotowe muchy.

Wiązanie muszki – sposoby

Wielu Panów przed zakupem wiązanej muchy powstrzymuje właśnie owo „wiązanie”. Zniechęceni rozmaitymi węzłami, charakterystycznymi dla krawatów, decydują się na prostszą i wygodniejszą w zakładaniu gotową muchę. Kompromisem jest także mucha wiązana z paskiem dzielonym – wtedy wystarczy, że już (odpowiednio zawiązane) akcesorium założymy do gotowej stylizacji. Okazuje się jednak, że zawiązanie muchy wcale nie jest tak trudne, jak pierwotnie mogłoby się wydawać. Wielu wskazuje, że lepiej wiąże się muchę niż krawat!

Klasycznie wiązanie muchy jest zbliżone do tworzenia tradycyjnej kokardy. Pierwszym krokiem jest skrzyżowanie zawieszonej na szyi muchy. Następnie należy przełożyć od spodu prawy koniec i położyć go na lewym ramieniu. Czas zacisnąć węzeł. Następnie uformuj lewą stronę na kształt muchy. Przełóż prawy koniec nad uformowaną już muszą, tak. By wisiał swobodnie w dole. Teraz starannie złap razem „boki” uformowanej muszki. Przełóż prawy koniec przez otwór, który powstał pod spodem. Na sam koniec powolnymi ruchami formuj muszkę.

Filtruj według

Cena
69 130
wzór
więcej... mniej
kolor główny
więcej... mniej
kolor dodatkowy
więcej... mniej
Kategorie
więcej... mniej
Inne
więcej... mniej
Zestawy
więcej... mniej

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.