1

Poznaj naszą historię!

W 1990 roku rozpoczęliśmy sprzedaż hurtową dodatków męskich, którą prowadzimy do dziś. Jesteśmy marką rodzinną i największym producentem dodatków męskich w Polsce. Firmę założyła nasza mama – Halina. Aktualnie biznes prowadzi rodzeństwo Adrianna oraz Karol. Nasze motto brzmi „Dobrze być sobą” – chcemy, aby dzięki naszym dodatkom każdy mężczyzna poczuł się dobrze!

Historia firmy

Historia naszej firmy zaczęła się od produkcji krawatów. O wyborze dodatków męskich zdecydował czysty przypadek. W innym krańcu Polski znajomy sprzedawał koszule i potrzebował dodatków. Postanowiliśmy mu pomóc i wyprodukowaliśmy pierwsze krawaty dla niego. Tamte lata to czas świetności bazarów w okolicach Tuszyna, dzięki czemu stopniowo poszerzaliśmy asortyment sklepu.

Na początku były to głównie krawaty oraz kamizelki męskie. Następnie skarpety, muchy i tak się to rozpoczęło…Dziś posiadamy wszystkie dodatki potrzebne mężczyźnie do eleganckiej stylizacji i rozszerzamy ofertę o casualowy basic. Od lat współpracujemy ze stałymi, zaufanymi partnerami biznesowymi, dzięki czemu możemy wprowadzać nowe produkty dla naszych Klientów.

Jeśli chodzi o tradycję posiadamy jedną z ostatnich starego typu maszyn niemieckich do szycia krawatów. Towarzyszy ona nam od początku istnienia firmy. To niezawodne maszyny szyjące krawaty najwyższej jakości pomimo, a może właśnie ze względu na ich wiek i solidność. 

Dziś skupiamy się na udoskonalaniu naszych produktów i dbamy o indywidualność wzornictwa.  Aktualnie zatrudniamy 25 osób. Większość pracuje z nami od początku istnienia firmy, dzięki czemu mamy dobrą atmosferę pracy. W 2010 rozpoczęliśmy sprzedaż internetową, dzięki czemu pozyskaliśmy klientów z różnych regionów Polski.

Sklep internetowy detaliczny pod marką DD - Dobrze Dodane prowadzimy od 2019 roku. Aktualnie skupiamy się na rozwinięciu tej marki. Chcemy, aby nasz sklep posiadał wszelkie dodatki męskie oraz odzież kapsułową, która pozwoli na ponadczasowe stylizacje! W 2020 roku rozpoczęła się budowa naszego magazynu, który pozwoli na poszerzanie asortymentu. Pandemia opóźniła ale nie przeszkodziła nam w zakończeniu budowy i z końcem 2022 roku rozpoczęliśmy przenoszenie naszych produktów.

Produkujemy głównie w Polsce!

Większość produktów DD-Dobrze Dodane produkujemy w Polsce: 80 % produktów jest wytwarzanych u nas w firmie, bądź przez Naszych zaufanych polskich producentów. Pozostała część asortymentu jest wytwarzana przez partnerów zagranicznych, głównie ze względu na brak możliwości technicznych na wytwarzanie asortymentu w Polsce.  Jesteśmy jedyną firmą w kraju, która szyje krawaty na większą skalę. Jako jedyni mamy tak szeroki asortyment dodatków męskich w Polsce. Stale śledzimy trendy w modzie męskiej i poszerzamy nasz asortyment o nowości. Każdy znajdzie odpowiedni dodatek dla siebie – od gładkiego klasyka po najbardziej wymyślny wzór! Bardzo dużą uwagę zwracamy na jakość naszych produktów, dlatego w dużym stopniu króluje u nas produkcja Polska.

W Polsce powstają :

 • paski skórzane,
 • muchy,
 • muchy drewniane,
 • poszetki,
 • część krawatów,
 • wszystkie szaliki eleganckie,
 • wszystkie produkty jedwabne i bawełniane,
 • pasy smokingowe,
 • krawaty kaskadowe,
 • fulary,
 • wszystkie zestawy.

     Część produktów ze względów rynkowych niestety nie da się produkować w Polsce. Stąd pojawia się pytanie.

     Co importujemy?

Spinki, część krawatów, część szalików, szelki oraz chusteczki.

Aby móc zaoferować klientowi tańszy produkt, staramy się ograniczać koszty. Zawsze stawiamy jednak jakość ponad cenę. Nasze materiały pozyskujemy głównie z Włoch, Turcji oraz Azji.

Wybieramy materiały najlepszej jakości np. gładkie muchy wykonujemy tylko z materiałów włoskich.

DD - Dobrze Dodane

DD – Dobrze Dodane - nasz magazyn

DD – Dobrze Dodane - nasza misja

Od początku istnienia marki staramy się słuchać naszych klientów. Rozmawiamy z nimi, poznajemy ich potrzeby. Dzięki temu możemy stale rozwijać naszą firmę.

Zależy nam na tym, aby każdy mężczyzna znalazł w naszym sklepie coś, dzięki czemu poczuje się wyjątkowo.

Chcemy pokazać, że dodatki potrafią odmienić całą stylizację i naprawdę nie potrzeba wiele, aby wyglądać elegancko. Dzięki stałemu kontaktowi z klientem wprowadziliśmy do naszego sklepu produkty na zamówienie. Możemy spersonalizować dodatki męskie, aby każdy mężczyzna miał w swojej szafie coś indywidualnego.

Chcemy, aby każdy poczuł się z naszymi dodatkami sobą!

W  skrócie motto, cel i misja naszej firmy oraz każdego naszego klienta jest ujęta w nazwie:

# Dobrze być sobą

Aktualnie w ofercie mamy wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne eleganckiemu mężczyźnie - poza garniturami, koszulami i butami. W przyszłości chcielibyśmy wprowadzić odzież  basic. Zależy nam, aby były to produkty ponadczasowe i eleganckie. Pragniemy wprowadzić produkty dobre jakościowo w przystępnej cenie. Będzie to odzież, która podpasuje każdemu mężczyźnie i posłuży mu latami.

Ważne są dla nas również opakowania – do zabezpieczenia naszych produktów używamy taśmy papierowej. A Wasze produkty wysyłamy w białym kartonowym pudełko z logo firmy. Nasze produkty nie są wysyłane w folii, ale zostają opakowane w papier – staramy się zminimalizować ilość odpadów. Klienci mają możliwość zapakowania zakupionych elementów w papier prezentowy lub odpowiednie pudełeczko drewniane. Nasze opakowania zawsze są dopracowane wizualnie – w ofercie mamy eleganckie, drewniane pudełka z naszym logo. A na specjalne zamówienie robimy pudełka drewniane z wybraną nazwą lub imieniem i nazwiskiem klienta.

Nasze produkty docierają do branżowych salonów w całej Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Niemczech czy na Litwę.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.