1

Podstawowe krawata wiązanie

A więc odczułeś znój wiązania krawata, zaplątałeś się w niego 3 razy, przywiązałeś nieumyślnie nogę do czoła, a na koniec przewróciłeś się boleśnie tłukąc drogocenną wazę z epoki Ming, odziedziczoną po stryjecznej ciotce? No cóż… Tego już nie nareperujemy. Trauma zostanie. Ale pomożemy Ci zawiązać krawat. Prezentujemy technikę właściwą wiązania krawata. Patrz na obrazek i postępuj zgodnie wskazówkami, a już za chwilę elegancki węzeł doda szyku Twojej kreacji.

  1. Krawat ułóż jak szaliczek, na ramionach, po prawej (po drugiej stronie od serduszka) grubszy koniec krawata, cieńszy zwisa luźno i kończy się mniej więcej na wysokości pępka.
  2. Prawą część (szerszą) przełóż nad wąską częścią w lewo (w stronę serduszka). Punkt styczności powinien wypadać mniej więcej na linii brody, w osi symetrii ciała, po środku.
  3. Teraz szerszą część przenieś pod węższą - w prawo. Jeśli wokół cieńszej części powstała pętelka/opaska/kółko z tej grubszej, to jesteś na dobrej drodze. Tak trzymaj. WAŻNE: nie zaciskaj jej za mocno, pozostaw odrobinę przestrzeni między cienkim końcem a pętelką/opaską/kółkiem.
  4. Teraz powtórz kroki 2. tak, żeby na pierwszej pętli którą udało Ci się ułożyć, nałożyć kolejną warstwę, stworzyć jakby połowę drugiego pętelki/opaski/kółka.
  5. Teraz trudna rzecz. Przeciągnij grubszą część przy szyi, od dołu, pod pętlą krawata, która utworzyła się wokół Twojej szyi, i wyciągnij ją w górę. 
  6. Pamiętasz, jak mówiliśmy, żebyś zostawił przestrzeń wokół cienkiego końca krawata i nie zaciskał ciasno opaski wokół niego? Świetnie. Musisz teraz tę grubszą część przeciągnąć od przodu w dół między pętelką/opaską/kółkiem a cienką częścią krawata.
  7. Prawie to mamy. Teraz wyreguluj długość krawata (koniec, ten grubszy, ten który widać, powinien sięgać mniej więcej klamry paska) pociągając za cieńszy i grubszy koniec.. 

No, nie było to łatwe, ale się udało…Mam nadzieję, że tym razem nic nie ucierpiało. Jeśli Ci się nie udało… Cóż, może warto rozważyć muchę? Sprawdź też nasze krawaty, które nie wymagają tego całego wykręcania, przeplatania i innych takich kocopołów!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.