1

muszka czy krawat na studniówkę

Elegancja to podstawa

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wiedzieć, zanim zacznie się wybierać, jest to, że zarówno muszka, jak krawat doskonale pasują do kreacji, którą planujesz założyć na długo oczekiwaną studniówkę. To dobra wiadomość, ponieważ dzięki niej wiesz, że wybierając jedno albo drugie na pewno nie zaliczysz modowej wpadki! Musisz jednak zwrócić uwagę na to, jaki model dodatku wybierasz, ponieważ nie każdy krawat lub muszka jest elegancka. W wielu sklepach z odzieżą znaleźć można bowiem dodatki w rodzajach absolutnie niepasujących do tak formalnej imprezy, jaką jest bal maturalny. 

Muszka czy krawat na studniówkę – co wybrać?

Wybierając muszka czy krawat na studniówkę, pamiętaj, że to pierwsze jest odrobinę bardziej formalnym (i oryginalnym!) elementem studniówkowego stroju niż nieco oklepany już zwis męski. Decydując się na ten dodatek wybierz wariant bezpieczny – klasyczny garnitur w ciemnym kolorze i dobierz do niego śnieżnobiałą koszulę. Impreza,  na którą idziesz ma mniej formalny charakter? Świetnie! Wybierz wtedy ze spokojnym sumieniem zestaw koordynowany, czyli postaw na wzorzysty garnitur w połączeniu z krawatem! Jeśli interesujesz się modą i style ubioru męskiego nie są dla Ciebie tajemnicą, studniówka i kwestie krawatowo-muszkowe to dla Ciebie naprawdę pole do popisu.

Wybieram krawat…

Największą zbrodnią popełnianą przez maturzystów rok w rok od wielu lat, jest zakładanie na studniówkę cienkiego krawata w typie tak zwanego „śledzika”. Robiły one furorę na studniówkowym parkiecie, owszem. - Ale to było kilkanaście lat wcześniej! Odchodzą dziś w zapomnienie, a ponadto przechodzą do historii z plakietką, cóż, mało eleganckich. Dlaczego? Ponieważ całkowicie nie pasują do żadnej marynarki, a do tego utrudniają zawiązanie jakiegokolwiek gustownego węzła.  Krawat na studniówkę powinien mieć miej więcej od siedmiu do ośmiu centymetrów szerokości. Jego zadaniem jest harmonizacja z pozostałymi elementami garderoby, ale także umożliwienie zawiązanie popularnego węzła „four in hand”, który charakteryzuje się specjalną łezką. W trakcie zakupu zawsze zwracaj uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany krawat. Te tanie są szyte z poliestru - błyszczącym się w sztucznym świetle i niekorzystnie w nim wyglądającym. Z kolei te naprawdę dobrej jakości produkowane są z prawdziwego jedwabiu. Świat krawatów jest naprawdę szeroki i niezwykle ciekawy. Czy otworzysz drzwi, które Cię do niego zaproszą?

… jednak muszkę

Nie każda muszka ma wejściówkę na studniówkę. Jeśli wybrałeś klasyczny garnitur, absolutnie nie wybieraj takiej, która uszyta została z materiału w kolorze czarnym, bądź białym. Te są zarezerwowane przez smokingi oraz fraki. Odwracając kartę – do eleganckiego ubioru całkowicie nie pasują muchy w typie casual, w bogate wzory lub przesadnie jaskrawe. Łatwo można je znaleźć w ofercie praktycznie każdego sklepu – nie daj się skusić na promocyjną cenę! Jeśli chodzi o studniówkę, jedną jedyną w Twoim życiu, raczej staraj się postawić na klasyczną, elegancką modę męską. Mucha ciemna – bordowa, granatowa lub ciemnozielona? Jak najbardziej!

Materiały, wiązania i inne

Decydując się na muchę – pamiętaj! – decyduj się tylko i wyłącznie na model, który przystosowany jest do własnoręcznego wiązania. Inaczej mówiąc, ma to być produkt z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego? Bardzo dużo muszek z niższej półki jest wiązanych fabrycznie, co oznacza, że odpowiadają one krawatowi na gumce lub zszytym poszetkom. Nie potrafisz wiązać takiego rodzaju dodatku? Spokojnie. Jegp wiązanie nie jest specjalnie trudne, więc z pewnością dasz sobie radę, a dzięki temu efekt będzie znacznie lepszy. Pamiętaj także o jednej zasadzie: muszka i poszetka absolutnie nigdy nie mogą być wykonane z tego samego materiału. Po prostu nie.

Przed studniówką warto rozwiać pewien mit: koloru krawata NIE dobiera się pod kolor sukienki partnerki! Dlaczego? Ponieważ nie jest on jej ozdobą, tylko Twoją! Ty decydujesz o swoim wyglądzie. Nie ma nic złego w delikatnym zgraniu kolorów, ale szycie studniówkowej garderoby z tego samego materiału jest w dzisiejszych czasach i klimatach po prostu słabe…

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.