1
Muszka czy krawat - co będzie lepsze jako dodatek do komunii?

Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo będziemy mogli podziwiać, jak dzieci nasze lub naszych najbliższych w pięknych, białych albach przystępują do tego niezwykle ważnego sakramentu. Tak niepowtarzalna okazja wymaga odpowiedniego, eleganckiego stroju, zarówno od przystępującego do pierwszej komunii dziecka, jak i od gości - a o prawdziwie szykownej męskiej kreacji stanowią nie tylko koszule czy marynarki, ale również właściwie dobrane dodatki. Co będzie lepsze do założenia na komunię, muszka czy krawat?

Krawat na komunię - sprawdzony wybór

Krawat to ponadczasowy męski dodatek, którego historia sięga aż XVII wieku, kiedy to na francuskim dworze Ludwika XIV modne zaczęło być zawiązywanie na szyi ozdobnej chusty, zwyczaj zapożyczony od chorwackich żołnierzy. Od setek lat krawat kojarzony jest z podstawowym dodatkiem do eleganckiego, męskiego stroju. Z pewnością duża w tym zasługa jego uniwersalności - każdy miłośnik szykownych kreacji znajdzie krawat odpowiedni dla siebie. Szeroki bądź wąski, jednolity lub wzorzysty, stonowany lub kolorowy, na okazje niezwykle formalne lub nieco bardziej ekscentryczne. Jaki krawat będzie doskonały na komunię? Zacznijmy od najważniejszej osoby na całej ceremonii, czyli dziecka przystępującego do sakramentu pierwszej komunii. 

Dodatki do komunii dla chłopca powinny spełniać dwa warunki: być eleganckie i wygodne. Muszki, krawaty dla dzieci - oba rodzaje dodatków mają przede wszystkim nie uwierać dziecka. Zbyt ciasny krawat lub taki, którego nie będzie się dało łatwo zdjąć szybko wprawi dziecko w dyskomfort, odbierając mu radość z tak ważnej okazji. Można więc zainwestować w specjalne, regulowane krawaty dla dzieci, które nie zaciskają się na szyi zbyt mocno, a chłopiec może je w każdej chwili zdjąć lub założyć ponownie. 

Jeśli jesteśmy tatą, chrzestnym bądź gościem na komunii i zastanawiamy się nad wyborem krawata, pamiętajmy o trzech rzeczach - kolorze, szerokości i długości. Kolor krawata na komunię powinien być raczej stonowany, dopasowany do garnituru. Jeśli zakładamy czarny garnitur, chociaż lepiej unikać tego koloru na komunii, to możemy dobrać krawat w praktycznie każdym odcieniu - czarny czy bordowy będą tutaj w sam raz. Do granatowego garnituru dobieramy krawat o parę tonów jaśniejszy bądź ciemniejszy od koloru marynarki - jasny błękit czy bordo powinny być strzałem w dziesiątkę. Jeśli chodzi o szerokość krawata, zwróćmy uwagę przede wszystkim na proporcje naszego ciała, bo zbyt szeroki krawat nas wizualnie zmniejszał, a zbyt wąski - niepotrzebnie zwiększał. Pamiętajmy też o długości: krawat powinien sięgać do połowy sprzączki paska.

Mucha na komunię - nienaganna elegancja

Mucha jest uważana za bardziej szykowny dodatek, pasujący do wyjątkowo oficjalnych sytuacji. Często parowana z frakiem bądź smokingiem jest gustownym, minimalistycznym dodatkiem. Muszka komunijna, podobnie jak krawat, powinna być zachowana w prostym, szykownym stylu. Pstrokate wzory lepiej zostawić na inne okazje. Muszka dla dziecka na komunię może być jednolita lub w prosty, klasyczny, elegancki print, na przykład szeroką kratę. Uroczym pomysłem jest sparowana mucha tata-syn - dwie generacje mężczyzn dumnie noszących ten sam dodatek będą wyglądać fantastycznie. Gdy kupujemy muchę dla dziecka, warto również postawić na muchę regulowaną, która zapewni maksymalny komfort.

Dorośli powinni postawić na klasyczne wiązane muchy jedwabne, pasujące kolorystycznie do reszty stroju. Jeśli kolacja komunijna jest na tyle oficjalna, że zakładamy smoking, to koniecznie zakładamy do niego czarną muchę, natomiast do fraka - białą. Mucha do garnituru może mieć różne barwy, warto jednak stawiać raczej na stonowane kolory dobrze komponujące się z marynarką i koszulą. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.