1
Krawat czy mucha - co lepiej założyć na Wigilię firmową?

Co komu podarować jako prezent, co przygotować na kolację wigilijną, co założyć na świąteczne rodzinne spotkanie lub Wigilię firmową? U panów często pojawia się wtedy odwieczny dylemat: krawat czy mucha? Oba te dodatki wnoszą do stylizacji niepowtarzalny akcent, ale którą opcję warto wybrać na to wyjątkowe wydarzenie?

Strój na Wigilię firmową

To, jaki strój na wigilię firmową wybierzemy, zależy od wielu czynników, takich jak ogólne stosunki panujące w firmie czy to, w jakim miejscu odbędzie się kolacja. Gdy nasza firma jest mniejsza i wszyscy w niej są w przyjacielskich relacjach, możemy spodziewać się, że będzie to raczej casualowa firmowa wigilia. Strój, który na nią założymy, może wtedy być nieco swobodniejszy – może wszyscy pracownicy umówią się na przyjście na Wigilię w kolorowych, świątecznych swetrach? Jednak gdy firma, w której pracujemy ma ściśle określoną hierarchię, a kolacja odbywać się będzie w eleganckiej restauracji czy na sali bankietowej nasze ubranie na wigilię powinno to odzwierciedlać.  Musimy wtedy postawić na klasyczną, szykowną kreację.

O ile panowie nie będą mieli zwykle problemu ze znalezieniem w szafie garnituru, nieco ciężej może być z dodatkami. W tym miejscu większość mężczyzn trafia na ścianę: co sprawdzi się na tę okazję lepiej, krawat czy mucha?. Klasyczne dodatki mogą nadać wyjątkowości i uroku naszemu strojowi na tę okazję. Odpowiednie zestawienie ubrań, zwłaszcza w kontekście świątecznym, przekłada się na zachowanie odpowiedniej elegancji i profesjonalizmu.

Kiedy wybrać muchę na Wigilię firmową?

Mucha staje się coraz bardziej popularnym modowym wyborem w męskiej garderobie. Gdy firma promuje swobodniejszy, bardziej kreatywny styl, mucha może nie być strzałem w dziesiątkę, natomiast doskonale sprawdzi się na elegancką Wigilię. Jednocześnie dzięki wzorzystej musze możemy dodać naszej kreacji nieco luzu. Świąteczne motywy lub delikatne wzory na muchach idealnie wprowadzą bożonarodzeniowy nastrój do stylizacji i sprawią, że nasz strój na wigilię z pewnością zgarnie wiele komplementów. Gdy nasza firma postanowiła nieco zaszaleć i zorganizować niesamowicie elegancką kolację wigilijną, na której obowiązujący dress code to black tie lub white tie, klasyczna, jednolita mucha będzie jedynym słusznym wyborem. Powinniśmy wtedy założyć frak i dobrać do niego odpowiednio czarną lub białą muchę. 

Kiedy wybrać krawat na Wigilię firmową?

W Boże Narodzenie krawat pozostaje najpopularniejszym wyborem. Nic dziwnego - w końcu możemy go dopasować do każdego klimatu wydarzenia. Gdy kolacja odbywa się w eleganckiej restauracji, ale nie musimy koniecznie wynosić się na szczyty szykowności, najlepiej wybrać garnitur, koszulę, krawat w jednolitym kolorze i eleganckie buty. Jednak jeśli nasza firma ceni sobie kreatywność, lub impreza będzie w bardziej casualowym klimacie, świetnie sprawdzą się świąteczne krawaty w motywy na krawatach, takie jak renifery czy choinki, które dodadzą świątecznego klimatu, jednocześnie podkreślając elegancję i klasykę.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.