1

Wiązanie szalika męskiego to wbrew pozorom wcale nie tak prosta rzecz, jak mogłoby się wydawać! Istnieje jednak sporo sposobów, które pomogą Ci w jego odpowiednim noszeniu. Można by rzec – co szal to obyczaj. Inaczej bowiem wiąże się szal do płaszcza, a inaczej duży, obszerny. W tym poradniku znajdziesz porady, jak wiązać odpowiednie supły czy jak zarzucić szalik, aby Twój outfit był zawsze modny!

Proste sposoby na wiązanie szalika męskiego

Kiedy termometr zaczyna pokazywać niższe temperatury, wiadomo, że nadszedł czas na wyciągnięcie z szafy dodatków takich jak szalik męski, czapka czy rękawiczki. Czy i Ty zawsze stoisz przed lustrem i masz ten sam odwieczny problem – jak wiązać męski szalik? Ta część garderoby, tak istotna w stylu smart casual, jest bardzo ważna, ponieważ skutecznie chroni szyję przed zimnem. Ma to znaczenie, ponieważ choroby takie jak przeziębienie krtani może mieć naprawdę przykre konsekwencje. Wynika z tego, że męski szalik zapewnia komfort i ciepło, a nie tylko dobrze wygląda. 

Poniżej przedstawiamy trzy sposoby wiązania szalika, które nie powinny sprawić nikomu problemu. 

Pasują one do casualowej kurtki, ale również sprawdzą się przy formalnym płaszczu. Krawaty możesz zachować na wiosnę – teraz nadeszła pora szalików!

Węzeł włoski/paryski

Jeśli chodzi o najbardziej uniwersalny rodzaj wiązania szalika, prawdopodobnie na pierwszym miejscu znajduje się węzeł kojarzony przez jednych z Włochami, a przez drugich z Paryżem, czyli po prostu węzeł włoski lub inaczej – paryski. Jest to,  jak wspomniano, uniwersalny węzeł, niemniej jednak, bardzo elegancki. Może być stosowany nie tylko przy stylizacji formalnej i wieczorowej, ale także codziennej, casualowej. Dobrze wygląda bowiem nawet przy zwykłej kurtce, z kapturem. Do takiego węzła najlepiej używać szalików o grubości średniej lub cienkiej. 

Jak wiązać szalik męski w sposób włoski/paryski? Pierwszym krokiem jest złożenie szalika na pół i przerzucenie go przez kark. Następnie luźne końce przełożyć trzeba przez pętelkę, która utworzyła się z drugiej strony. Kolejnym korkiem jest przyciągnięcie węzła do szyi. Ostatni szlif to wyrównanie szalika i ładne ułożenie go – to nie takie trudne, prawda? Jest to proste, ale jednocześnie wyjątkowe wiązanie, które zapewnia trwałość, dzięki czemu możesz być pewien, że Twój szalik nagle się nie osunie.

Four in hand

Jak wiązać szalik, aby wykonać to skomplikowane wiązanie? Przy tej bardzo eleganckiej formie wiązania szalika jest trochę zabawy, ale efekt warty zachodu. Aby je wykonać zaopatrz się w dłuższy szal o średniej grubości. Złóż go na pół, przerzuć przez kark. Przez pętelkę przełóż tylko jedną jego część, a drugą pozostaw luźną. Kolejnym krokiem jest skręcenie pętelki, to znaczy odwrócenie jej na drugą stronę. Przełóż przez nią drugą część szalika. I to wszystko! W ten sposób otrzymasz gustowny węzeł. Będzie się on prezentował najlepiej na płaszczach z dużym dekoltem. Najlepiej wtedy, aby szal wiązany był na wierzchu. 

Wiązanie na pojedynczą pętle

Wiązanie na pojedynczą pętle to najprostszy sposób z możliwych. Jednocześnie jest to również rozwiązanie najbardziej klasyczne. Ciekawostką jest to, że pasuje ono zarówno młodym mężczyznom, jak i paniom w starszym wieku. Jeśli chcesz je wykonać, zaopatrz się w lekki, krótki, najlepiej dziergany na gładko szal. Przy tej metodzie nie sprawdzi się on długi, ponieważ będzie wyglądał niezbyt ciekawie, a wręcz mało estetycznie.

Jak wykonać to wiązanie? Zwyczajnie przełóż szalik przez szyję. Luźne końce zawiąż na pojedynczą prostą, pojedyncza pętlę. Ostatnim krokiem jest wyrównanie szala. W tym celu rozłóż równo górną część i ukryj ją pod spodem. Jeśli chcesz nadać tej wersji wiązania elegancki sznyt, ukryj końce szalika pod połami płaszcza.

Zarzucanie szala

Oprócz wiązania szala istnieje także opcja zarzucenia go. Jest to jednak rodzaj układania, który uznawany jest za najmniej elegancki. Dobrze jednak prezentuje się, jeśli wybieramy stylizację casualową, a nawet wręcz artystyczną. Zarzucanie można stosować przy dłuższych oraz średnio długich szalikach. Świetnie sprawdzą się tutaj te grubo dziergane, jak i gładkie. 

Zarzucanie szala na raz polega na przełożeniu szala przez kark tak, aby jego jeden koniec był dłuższy od drugiego. Kolejnym krokiem jest owinięcie nim szyi, czego wynikiem powinno być to, że jedna część szalika powinna znajdować się z przodu, zaś druga – na plecach. Zarzucenie na dwa razy? Po prostu przerzuć na plecy obie części szalika na plecy! To nic trudnego, prawda?

Dzięki poznanym sposobom wiązania szalika każda Twoja stylizacja może wyglądać zupełnie inaczej, choćbyś miał zmienić ją tylko o tak mały element, jakim jest węzeł. Poznane sposoby pozwolą Ci na kreowanie rozmaitych looków. Baw się węzłami i długościami szalika, a z pewnością Twoje kreacje będą wyjątkowe! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.