1
Elegancja dla każdego - jakie dodatki wybrać do stroju na studniówkę?

Elegancki strój na studniówkę

Mawia się, że diabeł tkwi w szczegółach. To powiedzenie jest szczególnie prawdziwe w przypadku dobieraniu stroju na dowolną okazję. Jeśli zależy nam na tym, by wyglądać jak najlepiej, musimy zwracać uwagę na wszystkie możliwe detale. Studniówka to niepowtarzalny wieczór w życiu każdego młodego człowieka – w końcu zdarza się tylko raz. Aby była perfekcyjna w każdym calu musimy zadbać o to, by wyglądać na niej świetnie. Wydawałoby się, że odpowiedni męski strój na studniówkę jest czymś wręcz trywialnym. Panowie muszą jedynie włożyć na siebie garnitur i proszę, oto ich stylizacja. Warto jednak nieco bardziej przyłożyć się do doboru swojej studniówkowej kreacji. Wybór garnituru czy smokingu to jedno, ale dopiero dodatki spinają nasz strój w całość. Odpowiednio dobrany krawat, wiązana mucha, spinki do mankietów, pasujący zegarek, pasek pod kolor butów – musimy pomyśleć o wszystkim. Na jakie dodatki postawić, aby na swojej studniówce wyglądać jak milion dolarów?

Krawaty i muszki męskie

Pierwszym dylematem przy wyborze dodatków do studniówkowego stroju jest decyzja między krawatem a muchą. Oba te akcesoria to absolutna klasyka mody męskiej i często panowie stosują je naprzemiennie, warto jednak wiedzieć, kiedy lepiej założyć krawat, a kiedy muchę. Pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej uniwersalna – jeśli zakładamy na studniówkę garnitur, to krawat będzie pasował do niego zawsze. Natomiast w przypadku smokingu bądź fraku muszki męskie są koniecznością i nigdy nie powinniśmy zakładać do nich krawatów. Jak właściwie dobierać krawat lub muchę do swojego stroju? Czarny garnitur możemy sparować z praktycznie każdym krawatem, jednak w przypadku innych odcieni unikajmy zakładania krawata w tym samym kolorze, co marynarka i spodnie. Lepiej celować wtedy w nieco ciemniejsze lub jaśniejsze tony. Nie przesadzajmy też ze wzorami – wzorzysty garnitur lepiej skomplementuje jednolity krawat i o odwrotnie, jeśli marzy się nam krawat we wzory, lepiej założyć go do jednolitego garnituru. 

Ostatnimi czasy szerokie krawaty wracają do łask, nadając stylizacji pewnego rodzaju nonkonformistycznego uroku, nie należy jednak przesadzać, bo za szeroki krawat będzie wyglądał komicznie. Jeśli zakładamy na studniówkę smoking lub frak, nasze akcesoria powinny odzwierciedlać klasyczną naturę tych stylizacji – poza biała lub czarną muchą nie mamy w tym wypadku innych opcji. Jeśli chcemy dobrać muchę do garnituru, powinniśmy kierować się podobnymi zasadami, co w przypadku wyboru krawata. 

Inne dodatki na studniówkę

Chociaż muchy i krawaty to najpopularniejsze męskie akcesoria, nie należy zapominać o reszcie detali. O czym pamiętać, dobierając biżuterię do swojego stroju na studniówkę? To oficjalna okazja, lepiej więc ograniczyć się jedynie do spinek do mankietów i zegarka i zrezygnować z bransoletek, sygnetów czy naszyjników. Wybrana przez nas biżuteria może być subtelna i klasyczna, lub odważna, dodająca charakteru całej stylizacji, nie powinna jednak skręcać w stronę nieformalnej. Spinki do mankietów pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną, ale mogą być też wyrazem naszej niepowtarzalnej osobowości, zainteresowań. Ten niepozorny detal potrafi zachwycić, kiedy z bliska okazuje się być intrygującym wzorem lub symbolem odnoszącym się do naszych pasji bądź charakteru. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.