1
5 prostych sposobów na to, jak złożyć poszetkę

Odpowiednio dobrana poszetka to wisienka na torcie eleganckiej stylizacji. Nadaje jej niepowtarzalnego charakteru i stylu. Czy wiesz jak ją nosić, żeby perfekcyjnie komponowała się z Twoją marynarką? Jeżeli nie, to z chęcią Ci pomożemy. W tym wpisie poznasz 5 niezawodnych sposobów na to, jak składać poszetkę. Zostań z nami do końca.

Poszetka - co to takiego?

Zanim przejdziemy do sposobów na to, jak złożyć poszetkę powiemy Ci czym tak właściwie jest ten niewielki dodatek do eleganckich stylizacji. Ich historia sięga XIX wieku. W tym czasie poszetki stanowiły bardzo stylowy dodatek do stroju. Poszetka to niewielka, kwadratowa chustka, którą nosi się w malutkiej kieszonce marynarki na wysokości klatki piersiowej. Bardzo często jest ona mylona z butonierką - otworem w klapie marynarki.

Poszetka znajdująca się w kieszeni Twojej marynarki, nadaje jej niepowtarzalnego charakteru i urozmaica dotychczasowe stylizacje. Pamiętaj jednak, że aby wyglądała pięknie i spełniała swoje zadanie, musi być odpowiednio złożona.

Jak złożyć poszetkę?

Istnieje wiele sposobów na składanie poszetki. Może ona wyglądać bardziej klasycznie, ekstrawagancko a nawet, jak origami.. Wybór należy tutaj do Ciebie. Jeżeli dopiero zaczynasz stosować poszetkę w swoich eleganckich stylizacjach, to proponujemy Ci zacząć od bardziej klasycznych form jej składania.

Za chwilę poznasz 5 prostych sposobów na złożenie poszetki.

  1. Jednym z najłatwiejszych sposobów na złożenie poszetki jest ułożenie jej w prostokąt o szerokości brustaszy, a w dalszej kolejności zagięcie od dołu tak, aby odpowiednio dopasować ją do wielkości kieszonki w marynarce. Powinna ona wystawać poza nią niewiele ponad centymetr.
  2. Alternatywą dla pierwszego sposobu jest poszetka w kształcie trójkąta. Jak to zrobić? Złóż swoją chustkę po przekątnej, a w dalszej kolejności pozaginaj rogi w powstałym trójkącie do środka i włóż do kieszonki w marynarce. Gotowe!
  3. Możesz zastosować także podwójny trójkąt. W takim przypadku złóż swoją poszetkę w pół po przekątnej, jednak z lekkim przesunięciem aby uwidoczniły się dwa wierzchołki trójkątów. Następnie zagnij prawy i lewy bok poszetki do środka i włóż ją do brustaszy w taki sposób, aby te podwójne trójkąty wystawały z kieszeni marynarki.
  4. Kolejny sposób na złożenie chusteczki do garnituru? To tzw. puff. Złap swoją poszetkę na środku w taki sposób, żeby zebrać wszystkie rogi poszetki w garść. Następnie włóż je do swojej kieszonki w marynarce rogami w dół. Takim sposobem z brustaszy powinien wystawać delikatny półksiężyc.
  5. Ostatnią propozycją na złożenie poszetki w naszym zestawieniu będzie - dziurawy puff. Tutaj również chwytamy chusteczkę do garnituru na środku. Dalej zwijamy te części z rogami na dłoni. W ten sposób uzyskasz charakterystyczną, niewielką dziurkę. Tak złożoną chusteczkę włóż do kieszonki w swoim garniturze.

Liczymy na to, że ten wpis okazał się dla Ciebie pomocny i teraz dokładnie wiesz, w jaki sposób składać swoje poszetki, aby były doskonałym dopełnieniem do Twojej eleganckiej stylizacji.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.