1

Garnitur na wyjątkową okazję mamy już za sobą. Nadeszła pora, by zastanowić się nad odpowiednimi dodatkami, które dopełnią Twoją stylizację i sprawią, że będziesz się w niej wyróżniać wśród ludzi. Jeśli chcesz wyglądać nienagannie, musisz przeanalizować dokładnie każdy element swojego stroju.  Jak więc prawidłowo dobrać dodatki męskie, by nie popełnić modowej gafy? Odpowiedzi na to i na inne dręczące Cię pytania znajdziesz w poniższym artykule. 

Co trzeba wiedzieć o spinkach do mankietów?

Spinki do mankietów to specjalne zapięcia wykonane z prostych lub metalowych biżuterii, które są wkładane w mankiety koszuli. Już od początku średniowiecza wszystkie widoczne części czechła były przyozdobione. To właśnie w tamtych czasach mankiety i kołnierz spinali za pomocą kolorowych wstążek, a dopiero później guzików. W połowie XIX w. koszule zaczęto krochmalić, aby nadać im formalny  wygląd. Niestety, szybko okazało się, że tak przygotowana bawełna jest bardzo sztywna i guziki nie spełniają już swojej roli – to właśnie wtedy na „rynku” można było zauważyć pierwsze spinki do mankietów. Początkowo stanowiły jeden z nielicznych elementów męskiej biżuterii, który był zarezerwowany wyłącznie dla elit. Wszystko zmieniła jednak rewolucja przemysłowa, dzięki której te akcesoria zaczęto produkować masowo. W dzisiejszych czasach spinki wracają do łask i coraz częściej mężczyźni decydują się na ich zakup jako element biżuterii ślubnej, jak na i co dzień.

Jak dobrać spinki do mankietów?

Oczywiście wybierając spinki do mankietów, musimy kierować się doborem odpowiedniej koszuli do garnituru, która jest przygotowana wyłącznie do zapinania na spinki. Inaczej będą wyglądały te ślubne propozycje – zazwyczaj są one dużo bardziej eleganckie, a także z akcentami pasującymi do stroju panny młodej – natomiast zupełnie inaczej spinki do mankietów, które zakładamy na co dzień.

Pamiętaj, że jeśli chcesz dobrać odpowiednie spinki do mankietów, musisz pamiętać o dwóch podstawowych rzeczach - okazja, na którą chcemy je założyć oraz stylizacja, do której mają być jedynie dodatkiem. Jedną i ogólną zasadą jest to, że w większości przypadków spinki do mankietów powinny być delikatne i subtelne. Nie mogą zbyt nachalnie rzucać się w oczy czy błyszczeć z daleka. Dodatkowo ich wygląd powinien być dobrany względem uroczystości, na którą się wybieramy, a także roli, którą w ramach danej okazji pełnimy. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnych rodzajów spinek –  począwszy od bardzo delikatnych i neutralnych, przez te bardziej ozdobne, na zabawnych i zupełnie niezobowiązujących skończywszy. 

Kiedy szelki do spodni będą dobrym dodatkiem do ubioru?  

Obecnie męskie szelki do spodni cenione są nie tylko ze względu na swoje praktyczne zastosowanie. Stanowią modne uzupełnienie wielu stylizacji zarówno smart casualowych, jak i tych bardziej eleganckich np. ślubnych, a nosić mogą je panowie o różnym typie sylwetki i niezależnie od wieku. Szelki męskie świetnie sprawdzą się w przypadku osób z krągłościami w pasie. W tym przypadku, zdecydowanie lepiej prezentują się spodnie z podniesionym stanem i szelkami do ich utrzymania na odpowiedniej wysokości – talia podnosi się, przez co optycznie wydłuża nogi. Sylwetka nabiera lepszych proporcji, natomiast brzuch zamiast wyeksponowany, jest umiejętnie ukryty pod spodniami i dobrze dopasowaną marynarką. 

Spinka do krawata – czyli jak ją nosić i do czego pasuje? 

Spinka do krawata to nie tylko ozdobne i bardzo eleganckie akcesorium, ale także swojego rodzaju męska biżuteria. Pomaga zadbać o nienaganną stylizację, ale nie jest to jedynie element estetyczny, ponieważ pełni praktyczną funkcję w ubiorze mężczyzny. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie wysuwaniu się tkaniny spod odzieży. Oczywiście warunkiem założenia spinki jest koszula, krawat i marynarka. Unikaj połączeń wzorzystych zwisów oraz ozdobnych spinek. Te nieco bardziej wyszukane zarezerwuj dla gładkich materiałów w stonowanej kolorystyce. 

Wbrew pozorom, nie jest to dodatek, który powinien być noszony na każdą okazję. Należy kierować się zasadą, że im bardziej ozdobna spinka do krawata, tym mniej formalną powinniśmy skomponować stylizację. Na naprawdę wyjątkowe i szykowane okazje wybierajmy bardzo klasyczne jej wersje. 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.